banner seokod.pl

Chorwacjamapa.pl - mapa chorwacji - przewodnik turystyczny co warto zobaczyć

Dodano: 10 lat 3 miesiące temu
Chorwacja kraina błękitu - Błękitna woda, czyste plaże i zapierające dech w piersi widoki – oto, jak podsumowują Chorwację wszyscy ci, którzy mieli okazję ją zwiedzić. Co roku tysiące wczasowiczów żądnych odpoczynku i przygody wybiera właśnie to państwo i… powraca tam za rok. Co warto wiedzieć o tym zakątku Europy? Jakie miejsca warto odwiedzić? Mapa Chorwacji na pewno pomoże wybrać odpowiednie miejsca.
Dubrownik – perła Chorwacji
Organizując wyjazd każdy turysta zastanawia się, które miejsce najlepiej odwiedzić, w jaki sposób zaplanować trasę własnej wycieczki. Osoby odwiedzające Chorwację borykają się z nie lada wyzwaniem, gdyż kraj ten obfituje w interesujące regiony turystyczne. Jednym z takich miejsc jest Dubrownik. Będąc w Chorwacji koniecznie trzeba odwiedzić to właśnie miejsce. Stare miasto ze względu na swą niepowtarzalność i obfitość w zabytkowe świątynie i kamienice zostało uhonorowane wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Krka jest to rzeka znajdująca się w zachodniej Chorwacji, dlatego teżdostęp do niej z polski byłby wręcz wyśmienity. Jednakże warto zwrócić uwagę na przede wszystkim na park narodowy Krka. Jego główną atrakcją są przede wszystkim wodospady, bystrzyny oraz kaskady.
Jeziora Plitwickie to jeden z najpiękniejszych regionów w Chorwacji, w szczególności jeśli chodzi o wakacyjne pobyty. Plusem, który z pewnością może zachęcić wiele osób do podróży jest bez wątpienia bardzo łatwy dojazd drogami szybkiego ruchu aż do Plitvic. Jeziora są pod ścisłą ochroną bowiem znajdują się na terenie Narodowego Parku.
Trogir to portowe chorwackie miasto, którego niewątpliwym i zjawiskowym atutem jest starówka, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Spośród najważniejszych zabytków tego regionu, na szczególną uwagę zasługują dwa pałace, katedra i Brama Lądowa. Turyści szczególnym zainteresowaniem darzą również renesansowy pałac Pałac Cipiko zbudowany w XV wieku.

Podobne wpisy

Komentarze

Chorwacjamapa.pl - mapa chorwacji - przewodnik turystyczny co warto zobaczyć
Adres strony:
Wyświetleń:
6756
Wizyt:
6214
Kliknięć:
176
CTR:
2.83%