banner seokod.pl

Mapa Grecji - Ateny, Defry, Saloniki, Meteory - przewodnik turystyczny

Dodano: 10 lat 3 miesiące temu
Grecja to kraj, który słynie z wielu zabytków. To kolebka zachodniej cywilizacji, która wiele zyskała dzięki pracom greckich filozofów, artystów, uczonych. Jedną z ciekawszych miejscowości, które warto w Grecji zobaczyć, są Delfy. To prastare miasto istniało już w epoce mykeńskiej.
Grecja słynie z licznych wykopalisk. Wszak to tutaj narodziła się zachodnia cywilizacja. To powoduje, że często turysta natrafić może w tym państwie na regiony, w których prowadzone są badania archeologiczne. Tak jest chociażby w przypadku Verginii i Pelli. W obecnym czasie Pella słynie właśnie z wykopalisk, na których można zobaczyć pozostałości agory, pewne fragmenty wielkiego pałacu królewskiego, a także liczne fragmenty antycznych rezydencji i budynków publicznych.
Wycieczka do Grecji obfitować może w masę przygód. Wystarczy tylko odpowiednio wytypować trasę podróży. Wiadomym jest, że każdy turysta będą w Grecji najpierw kieruje się do Aten. Jednakże nie wszyscy wiedzą, że spotkać tutaj można ciekawe masywy skalne takie jak chociażby Meteory. Meteory to nazwa masywu skał z piaskowca, który jest umiejscowiony w środkowej Grecji w okolicy miasta Kalampaka.
Saloniki leżą w północnej Grecji nad Zatoką Salonicką. Obecnie jest to drugie co do wielkości miasto w Grecji. Zarówno na terenie miasta, jak i też w jego okolicach znajduje się wiele zabytków pochodzących z różnych epok. Jednym z ciekawszych od zawsze utożsamianych z Salonikami jest Biała Wieża.
Nie ma chyba osoby, która nigdy nie słyszała o Atenach. To stolica Grecji, a zarazem miejsce, w którym znajduje się wiele przepięknych zabytków. W obecnym czasie Ateny zamieszkuje ponad 650 tys. mieszkańców. W mieści tym istnieje wiele miejsc, które są godne uwagi. Warto wspomnieć, że w Atenach funkcjonuje ponad 80 placówek muzealnych. Turysta odwiedzający Ateny nie powinien zapomnieć o wizycie w Narodowym Muzeum Archeologicznym, Muzeum Bizantyjskim, a także Muzeum Benakisa.

Podobne wpisy

Komentarze

Mapa Grecji - Ateny, Defry, Saloniki, Meteory - przewodnik turystyczny
Adres strony:
Wyświetleń:
2791
Wizyt:
2254
Kliknięć:
159
CTR:
7.05%