banner seokod.pl

Mapa Norwegii - Oslo Trondheim Stavanger Lofoty Fiordy

Dodano: 10 lat 3 miesiące temu
Norwegia słynie na całym świecie z licznych fiordów, czyli wąskich rozgałęzionych zatok, które są położone wśród wysokich, skalistych brzegów. Z pewnością każdy nie raz widział fiord na zdjęciach. Widok naprawdę niesamowity, zwłaszcza wtedy, gdy strome brzegi są zarośnięte bujną roślinnością, która dodaje im charakteru.
eśli planujesz wycieczkę do Norwegii, to koniecznie w pierwszej kolejności musisz odwiedzić Oslo, gdyż jest to miasto z bogatą historią. Zostało ono bowiem założone w 1048 roku przez króla Haralda III. Stolicą Norwegii jest od 1299 roku. Ze względu na swe walory historyczne miasto dostarcza wielu zabytków, które koniecznie należy zobaczyć. Jednym z nich jest zamek i forteca Akershus.
Szukając ciekawego miejsca na turystyczną wyprawę warto jest rozważyć wizytę w norweskich lofotach. Miejsce to z pewnością można określić jednym z najpiękniejszych na świecie. Lofoty to zespół wysp rybackich, w których życie kręci się wokół połowu ryb. Jest tu spokojnie i zarazem malowniczo. Błoga atmosfera trwa od września do czerwca.
Stavanger jest to miasto położone na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii. Ze względu na swoje ciekawe położenie to z tego miejsca organizowane są częste wycieczki do pobliskich fiordów. Będąc w Stavanger wielu turystów korzysta ze sposobności odwiedzenia słynnej „ambony” po to, by zrobić sobie zdjęcie na skale umieszczonej nad fiordem. Niepowtarzalny widok zapiera dech w piersi.
W Norwegii znajduje się wiele ciekawych pod względem turystycznym miast. Z pewnością turysta musi zobaczyć Trondheim. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Norwegii. Godną uwagi jest przede wszystkim zabytkowa część Trondheim. Główny plac tej części miasta tworzy rozległy Torvet.

Podobne wpisy

Komentarze

Mapa Norwegii - Oslo Trondheim Stavanger Lofoty Fiordy
Adres strony:
Wyświetleń:
2536
Wizyt:
2006
Kliknięć:
147
CTR:
7.33%